Berichten

Microfoon

Microfoon vasthouden tijdens het rijden, mag dat? Ja/Nee

Microfoon vasthouden tijdens het rijden, mag dat? Ja/NeeIndien je een voertuig bestuurt mag je geen mobiel elektronisch apparaat dat gebruikt kan worden voor communicatie of informatieverwerking vast houden. Dat is geregeld in artikel 61a van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990). Maar mag je nu nog wel een microfoon vasthouden?

Lees meer

Zendamateur vlucht naar zeedijk

Zendamateur vlucht naar zeedijk

Zendamateur vlucht naar zeedijk

Foto: Niels de Vries, de Leeuwarder Courant

Op mijn eerste vakantiedag moest mijn vrouw nog werken. Dus ik dacht dan ga ik naar het Rode Klif vlakbij Skarl in Zuidwest Friesland. Dit is voor mij een half uurtje rijden. Had daar mijn endfed gespannen en de set neergezet. Vervolgens weer genoten om zonder storing te mogen werken op de HF. Veel mensen die mij kwamen vragen wat ik aan het doen was, ze hadden geen idee. Ook kwam er een meneer langs met 2 fototoestellen.

Lees meer

Kort radioamateurnieuws – week 22 2020

Logo kort radioamateurnieuwsLees in kort radioamateurnieuws de berichten die ons deze week opvielen, maar te beknopt zijn voor een volledig nieuwsartikel.

Deze week in kort radioamateurnieuws:

  1. De nieuwe ICOM IC-705 QRP-SDR-tranceiver
  2. SDRUno versie 1.4 ondersteunt plugins
  3. Amateursatelliet AO-27 leeft weer
  4. AMSAT-OSCAR 7 uit 1974 functioneert nog prima

Lees meer

Mobiel gebruik radio- zendapparatuur

Mobiel gebruik radio- zendapparatuurRegelmatig komen er bij de VERON vragen binnen over het mobiel gebruik radiozendapparatuur, uitsluitend bestemd voor gesloten verkeer (zoals amateurradio), tijdens het rijden in de auto (mobiel gebruik). De VERON is geen gezaghebbende instantie.  Aan dit artikel en antwoord kunnen geen rechten worden ontleent. Maar de VERON is van mening u toch te waarschuwen voor niet handsfree gebruik van radiozendapparatuur.

Lees meer

Toelichting RVV artikel 61a

Toelichting RVV over gebruik zenders in de auto

Toelichting RVV over gebruik zenders in de autoMag je nu wel of niet zendapparatuur in de auto bedienen? En dan hebben we het niet over GSM’s, maar over radioamateur-gerelateerde apparatuur. Het antwoord is: “Ja, dat is toegestaan”. Maar helaas is lang niet iedereen tot in detail op de hoogte van de tekst uit de wetboeken. Dus vandaar willen we hier graag dit punt (Toelichting RVV artikel 61a) uit de wetgeving onder uw aandacht brengen.

Het is wellicht geen slecht idee om deze toelichting af te drukken en bij uw apparatuur in de auto op te bergen. Het scheelt u wellicht een ervaring zoals Mario (PD2ARO) ons eerder in een volledig relaas wist te vertellen.