Uitslagen CBR examens van het eerste kwartaal van 2025

Uitslagen CBR examens van het eerste kwartaal van 2025

CBR-hoofdkantoor in Rijswijk, foto met dank aan het CBR

De uitslagen van de CBR (Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen) radiozendamateur examens van het eerste kwartaal van 2025 zijn gelukkig ook nu weer netjes binnen gerold.

Dus hebben we wederom ons oude vertrouwde telraam gepakt en de nodige statistiek losgelaten op de ruwe data. De uitkomst van deze ieder kwartaal terugkerende traditie lees je hieronder.

Het eerste kwartaal van 2025 in hoofdlijnen

In de periode van 1 januari tot en met 31 maart 2025 zien de CBR examenresultaten er als volgt uit:

N: Er waren in totaal 65 aanmeldingen. Hiervan zijn er 51 geslaagd (83,6%) en helaas 10 gezakt (16,4%). Een persoon heeft het examen uitgesteld. Niemand heeft het examen af moeten breken. Wel zijn er drie personen niet op komen dagen. Niemand heeft een tolk nodig gehad.

F: Er waren in totaal 25 aanmeldingen. Hiervan zijn er 20 geslaagd (83,3%) en helaas 4 gezakt (16,7%). Niemand heeft het examen uitgesteld of afgebroken. Één persoon is niet op komen dagen. En ook hier heeft niemand een tolk nodig gehad.

Deze eerste drie maanden ten opzichte van de voorgaande negen maanden

Het CBR geeft alle examenresultaten één keer per kwartaal uit. En die resultaten worden dan geanonimiseerd op weekniveau in een dikke spreadsheet gepresenteerd. Maar van week tot week schommelen die getallen natuurlijk nogal. Dus vandaar dat we het even bundelen per maand. Dat geeft een wat duidelijker en stabieler beeld. Links in de tabel de meest recente maand.

Per Maand 2025 2024
Mar Feb Jan Dec Nov Okt Sep Aug Jul Jun Mei Apr
Geslaagd voor N 80,0% 88,9% 83,3% 88,2% 84,6% 93,8% 100,0% 50,0% 81,8% 63,6% 91,7% 76,5%
Geslaagd voor F 100,0% 75,0% 71,4% 50,0% 44,4% 0,0% 80,0% 50,0% 57,1% 45,5% 41,7% 62,5%

We zien voor de N-examens een nette voortzetting van de trend van de paar maanden daarvoor. Stabiel, dus niets echt opvallends dus. Maar bij de F-examens valt direct op dat er sinds rampmaand oktober afgelopen jaar een duidelijke en aanhoudende trend omhoog is. En dat is heel goed nieuws.

Het eerste kwartaal van 2025 in vergelijk met vorig jaar

Wanneer we bovenstaande resultaten per kwartaal bekijken, dan zien we wederom dat de trend voor N in het eerste kwartaal netjes in lijn ligt met vorig jaar. Het resultaat is zelfs beter dan drie van de vier eerdere kwartalen. Dus dat gaat erg goed. Ook nu weer tonen we de resultaten met het meest recente kwartaal links in de tabel.

Per Kwartaal 2025 2024
Kwartaal 1 Kwartaal 4 Kwartaal 3 Kwartaal 2 Kwartaal 1
Geslaagd voor N 83,6 % 89,1 % 76,7 % 74,5 % 76,1 %
Geslaagd voor F 83,3 % 37,5 % 61,1 % 48,4 % 52,9 %

Voor F is die stijgende lijn op maandniveau dubbel en dwars zichtbaar op kwartaalniveau. Afgelopen kwartaal steekt echt met kop en schouders boven heel afgelopen jaar uit. De slagingspercentages van N en F kunnen zich nu goed met elkaar meten. En dat is wederom erg goed nieuws. We hopen dat de F kandidaten dit nette niveau vast kunnen houden.

Felicitaties!

Rest ons nog alle geslaagden namens de VERON van harte te feliciteren met het behaalde resultaat. En iedereen die het helaas (net) niet heeft gehaald wensen we meer succes bij het volgende examen. Immers, de aanhouder wint, dus hou vol!